برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
دسته بندی
دسته بندی
وضعیت موجودی
برند
قیمت
نوع
اینورتر
ظرفیت اسمی کولر گازی

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت یا همان اسپلیت کانالی یکی دیگر از تجهیزات متنوع سرمایش،گرمایش و تهویه مطبوع می باشد که در آپارتمان های مسکونی و اداری کاربرد زیادی دارد و به نوعی بر حسب نیاز نیز یکی از پرکاربردترین ها می باشد . این دستگاه ها با تامین هوای سرد و گرم و انتقال آن به همه ی اتاق های فضای مورد نظر توسط کانال ها (معمولا در سقف کاذب) کار می کنند . داکت اسپلیت ها شامل دو پنل می باشند .

پنل بیرونی (کندانسور) : که به دلیل سر و صدای زیاد در بیرون از فضای ساختمان و در هوای آزاد نصب می شود .

پنل داخلی (هواساز) : این دستگاه داخل سقف کاذب قرار می گیرد که با اتصال به کانال کشی موجود هوای سرد یا گرم را به محیط منتقل می کند .

به طور کلی در داخل پنل خارجی ( کندانسور ) گاز مبرد خنک شده و از طریق لوله های مسی به شیر انبساطو از آنجا بصورت گاز مبرد و آماده جذب گرمای محیط به کویل یونیت داخلی داکت اسپلیت منتقل می شود. در کویل های یونیت داخلی گرمای هوای محیط داخلی توسط گاز مبرد درون کویل گرفته شده و هوای خنک شده توسط فن (پنل داخلی ) به درون محیط وارد می شود .

اینورتر چیست؟ نحوه عملکرد آن چگونه است؟

برخی از مدل های داکت اسپلیت مجهز به کیت اینورتر می باشند . اینورتر قطعه ای است که با یک برد الکترونیکی به کمپرسور داکت اسپلیت اضافه می شود و این قطعه با توانایی تبدیل جریان برق متناوب شهری به جریان برق مستقیم باعث  استارت آرام دور موتور کمپرسور می شوند که این عمل  تا حد زیادی به صرفه جویی مصرف برق کمک میکند از این رو داکت اسپلیت های دارای اینورتر، مصرف برق بسیاری پایین تری نسبت به سایر مدل های بدون اینورتر دارند.

بطور کلی داکت اسپلیت ها از لحاظ مصرف انرژی به دو دسته تقسیم می شوند :

داکت اسپلیت های گرید A یا کم مصرف : که عمدتا با داشتن قابلیت اینورتر مصرف بسیار پایینی دارند .

داکت اسپلیت های گرید B یا معمولی : این داکت اسپلیت ها مصرف انرژی بیشتری نسبت به داکت های دارای اینورر دارند .

 استفاده از داکت اسپلیت ها می تواند به عنوان یک گزینه قابل اطمینان برای تامین سرمایش و گرمایش مکان های مسکونی،اداری،تجاری و ویلا و ... باشد . از مزایای داک اسپلیت می توان به مستقل بودن هر یک از واحد ها از لحاظ سرمایشی و گرمایشی اشاره کرد . از داکت اسپلیت ها می توان به عنوان بهترین انتخاب در مکان های نسبتا بزرگ استفاده کرد و با این کار می توان از استفاده شدن چند کولرگازی جلوگیری کرد . از این رو اگرچه هزینه ی خرید و راه اندازی داکت اسپلیت ها  در مکان های بزرگ نسبت به کولرهای گازی بیشتر باشد اما از لحاظ تعمیر و نگهداری بسیار باصرقه تر از کولرگازی ها می باشد . برای خرید داکت اسپلیت ها باید برحسب نیاز و با توجه به متراژ فضا ، مناسب ترین حجم هوادهی داکت اسپلیت ها را انتخاب کرد بدیهی است زمانیکه حجم هوادهی بیشتری مورد نیاز باشد سطح صدای عملکرد داکت ها همین بالاتر می باشد و هرچه داکت اسپلیت با حجم هوادهی پایین تری باشد عملکرد دستگاه کم صدا تر می باشد . نکته مهم دیگر این است که قبل از انتخاب هر گونه داکت اسپلیت باید به تک فاز بودن یا سه فاز بودن برق مصرفی داکت اسپلیت توجه کرد همچنین بایستی آمپر مصرفی دستگاه با آمپر کنتور برق ساختمان مقایسه شود تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود .معمولا به صورت کلی اگر ساختمان مورد نظر تا متراژ 200 متر باشد می توان از داکت اسپلیت با برق مصرفی تک فاز تا 50 آمپر استفاده کرد ولی برای ساختمان های با متراژ بالای 200 متر بایستی از داکت اسپلیت سه فاز استفاده کرد .

در هنگام خرید برای انتخاب مناسب ترین داکت اسپلیت باید به معیار های زیادی توجه داشت تا با انتخاب بهترین گزینه رضایت بالایی از عملکرد دستگاه به دست آید. قبل از خرید داکت اسپلیت باید با محاسبه ظرفیت مورد نیاز ، دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنیم . بصورت کلی برای ساختمان هایی در شهرهایی با آب و هوای همانند تهران و واحد ساختمانی در طبقات وسط که زیر تابش مستقیم نور آفتاب نیستند برای هر یک متر مربع ظرفیت حدود  350btu/hr تا 400btu/hr در نظر گرفته می شود . همچنین باید توجه داشت که طبقاتی که زیر پشت بام قرار دارند به دلیل تابش مستقیم آفتاب به سقف نیاز به داکت اسپلیت با ظرفیت های کمی بیشتر از طبقات دیگر دارند. اما در نهایت محاسبه دقیق تر ظرفیت مورد نیاز عمدتا با فرمول های خاصی انجام می شود .

اما میتوان نتایج آن را به طور خلاصه و تقریبی برای آپارتمان های مسکونی با شرایط آب و هوایی مانند شهر تهران و با فاصله سقف تا کف تقریبا 3 متر، بدون تجمع نفرات و بدون استفاده از تجهیزات الکتریکی پرمصرف ارائه گردیده است.

ظرفیت داکت اسپلیت

برای واحد های وسط و همکف (m2)

برای واحد های زیر پشت بام (m2)

18000

تا 48

تا 35

24000

تا 65

تا 45

30000

تا 80

تا 55

36000

تا 100

تا 65

48000

تا 140

تا 100

60000

تا 170

تا 125

انواع کمپرسور:

کمپرسورها قطعاتی می باشند که با فشرده کردن گاز مبرد آن را به مایع مبرد تبدیل میکنند. کمپرسورهای داکت اسپلیت ها به عنوان موتور دستگاه شناخته می شود.

بطور کلی انواع کمپرسورهای داکت اسپلیت شامل موارد زیر می باشند :

1- روتاری: پر مصرف ترین و رایج ترین کمپرسور که برای نواحی معتدل و مرطوب مناسب است.

2- اسکرال: مناسب مناطق گرمسیری با ظرفیت های بالا

3-پیستونی (حاره ای): مناسب مناطق گرمسیری

انواع گاز مبرد داکت اسپلیت ها:

هر کدام از کمپرسور های بالا دارای گاز مبرد مخصوصی می باشند و بصورت کلی انواع گازهای مبرد که در داکت اسپلیت ها استفاده می شوند عبارتند از :

1-گاز R22: این گاز به علت آسیب زدن به لایه اوزون منسوخ شده است و عمدتا از استفاده کردن آن در همه ی دستگاه های تهویه مطبوع جلوگیری می شود .

2-گاز R410: این گاز دارای فرمول گیاهی و سازگار با محیط زیست می باشد که امروزه بیشترین استفاده را در داکت اسپلیت ها دارد .

3-گاز R407: این گاز مانند گاز R410 سازگار با محیط زیست می باشد ولی به اندازه آن رایج نمی باشد.

چگونگی تامین گرمایش در داکت اسپلیت ها

بطور کلی تامین گرمایش در داکت اسپلیت ها از طریق یکی از سه روش زیر انجام می شود :

کویل آب گرم : یکی از کم مصرف ترین روش های تامین آب گرم توسط کویل آب گرم در داکت اسپلیت ها می باشد . در اکثر داکت اسپلیت ها برای تامین گرمایش از کویل آب گرم استفاده می شود و رایج ترین روش می باشد . باید توجه داشت که هر سال قبل از شروع فصل سرما و استفاده ی گرمایشی از داکت اسپلیت ها باید کویل آب گرم را هواگیری کرد.

هیت پمپ : روش دیگر استفاده از هیت پمپ می باشد . این روش نسبت به کویل آب گرم مصرف برق بیشتری دارد .

کویل برقی : معمولا استفاده از کویل برقی برای تامین گرمایش به ندرت انجام میشود .در این روش برای ایجاد گرما نیازی به آب گرم نمی باشد بنابراین مصرف برق بالایی لازم دارد . از این داکت اسپلیت ها برای مکان هایی مجهز به لوله کشی گاز نمی باشند ، استفاده می شود .

مزایا

حجم هوادهی بالا

مستقل بودن هر واحد از یکدیگر

قابلیت دوگانه سرمایش و گرمایش مطبوع

استفاده از هوای تازه (Fresh Air)

نصب ، تعمیر و نگهداری آسان

حدف رطوبت فضا

طول عمر بسیار بالا

معایب

نداشتن قابلیت کنترل دما برای هر اتاق

سطح صدای بالا برای داکت اسپلیت ها با حجم هوادهی بالا

طول لوله ی مسی بین پنل بیرونی و داخلی باید بین 10 تا 30 متر باشد

نکته مهم

در وبسایت تخصصی وندادتجهیز انواع داکت اسپلیت ها با برند های مختلف و در ظرفیت های متفاوت وجود دارد. این دستگاه ها همراه گارانتی معتبر و تضمین شده ارائه می شوند. کارشناسان وندادتجهیز تلاش می کنند تا در هنگام خرید با در نظر گرفتن همه ی معیارها بهترین گزینه ی مناسب را پیشنهاد دهند .

برای دریافت مشاوره ی خرید با کارشناسان وندادتجهیز تماس بگیرید

 • داکت اسپلیت ال جی

  داکت اسپلیت ال جی

  <p>اطلاعات فنی و خرید اینترنتی داکت اسپلیت ال جی LG با قیمت مناسب در وندادتجهیز</p> <p>عرضه مستقیم داکت اسپلیت ال جی LG همراه گارانتی معتبر</p>
 • داکت اسپلیت آکس

  داکت اسپلیت آکس

  <p>خرید آنلاین و مشخصات فنی داکت اسپلیت آکس AUX در وبسایت تخصصی وندادتجهیز</p> <p>عرضه مستقیم داکت اسپلیت آکس همراه گارانتی تضمین شده و معتبر</p>
 • داکت اسپلیت میتسوبیشی

  داکت اسپلیت میتسوبیشی

  <p>اطلاعات فنی و خرید داکت اسپلیت میتسوبیشی MITSUBISHI</p> <p>اسپلیت کانالی و سقفی میتسوبیشی همراه گارانتی اصل و تضمین شده در وبسایت وندادتجهیز</p>
 • داکت اسپلیت تراست

  داکت اسپلیت تراست

  <p>خرید داکت اسپلیت تراست و اطلاعات فنی در وبسایت وندادتجهیز</p> <p>عرضه مستقیم داکت اسپلیت تراست Trust همراه گارانتی اصل و تضمین شده و با قیمت عالی</p>
 • داکت اسپلیت دایکین

  داکت اسپلیت دایکین

  <p>اطلاعات فنی و فروش داکت اسپلیت دایکین</p> <p>خرید آنلاین داکت اسپلیت دایکین با قیمت مناسب و همراه گارانتی معتبر در سایت وندادتجهیز</p>
 • داکت اسپلیت بلو استار

  داکت اسپلیت بلو استار

  دستگاه های داکتد اسپلیت بلو استار (Blue Star ) نسل جدید این سیستم از کشور هند می باشد. کمپرسور دستگاهها از دو نوع روتاری و اسکرول و ساخت کارخانه کوپلند می باشد.فین های موجود در دستگاه از نوع Bluefin و کلیه قطعات داکت اسپلیت تماما از معتبرترین برندهای موجود در جهان میباشند.
 • داکت اسپلیت هایسنس

  داکت اسپلیت هایسنس

 • داکت اسپلیت مدیا

  داکت اسپلیت مدیا

 • داکت اسپلیت اجنرال

  داکت اسپلیت اجنرال

 • داکت اسپلیت گرین

  داکت اسپلیت گرین

 • داکت اسپلیت امریکن پرو

  داکت اسپلیت امریکن پرو

  <p>داکت اسپلیت های امریکن پرو ساخت کشور امریکا و دارای بالاترین استانداردهای جهانی مانند UL ، CE و گواهینامه ISO9001 میباشند. کلیه دستگاه های امریکن پرو دارای 18 ماه گارانتی قطعات ، 5 سال گارانتی تعویض کمپرسور و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند. </p> <p>داکت اسپلیت های امریکن پرو در مدل های 1- داکت اسپلیت های کانالی 2- داکت اسپلیت های سقفی - زمینی 3- داکت اسپلیت و پکیج های پشت بامی تولید می شوند.</p>
 • داکت اسپلیت وستن ایر

  داکت اسپلیت وستن ایر

  <p>فروش ویژه داکت اسپلیت وستن ایر با ضمانتنامه معتبر</p> <p>وندادتجهیز عرضه کننده انواع مدل های داکت اسپلیت وستن ایر با قیمت های فوق العاده</p>
 • داکت اسپلیت ونداد تجهیز

  داکت اسپلیت ونداد تجهیز

دسته بندی

تنظیمات

فهرست