برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

پمپ استخری

یکی از مهمترین بخش های سیستم تصفیه استخر پمپ استخر یا پمپ تصفیه استخر می باشد به عبارتی دیگر پمپ تصفیه استخر قلب هر سیستم تصفیه می باشد . مهمترین گام شما در موتورخانه استخر انتخاب پمپ تصفیه استخری مناسب در کنار فیلتر تصفیه استخری مناسب جهت تصفیه آب استخر می باشد که می تواند آبی با کیفیت و زلال در استخر شما فراهم نماید.

پمپ استخر چیست

پمپ تصفیه استخر نوعی از پمپ های گریز از مرکز یا سانتریفیوژ کوپل مستقیم می باشد که مهمترین تفاوت پمپ تکنیکال با پمپ های گریز از مرکز خانگی ، میزان آب دهی  بیشتر و هد کمتر آن می باشد .

پمپ استخری

پمپ آب استخر را از راه دریچه های کف استخر به وسیله اسکیمر مکش نموده و با ایجاد فشار ، از تجهیزات تصفیه آب مثل فیلتر تصفیه استخر ، تجهیزات گندزدایی و سیستم گرمایشی عبور داده و در آخر توسط نازل ها به استخر باز میگرداند . مهمترین نکته انتخاب پمپ در یک چرخه استاندارد و کارآمد تصفیه و گند زدایی آب استخر، توان کافی پمپ همراه با هد و میزان آبدهی متناسب با حجم استخر و تجهیزات آن بوده تا بدینوسیله بتوان آب استخر را با سرعت محاسبه شده و متناسب با سایر تجهیزات تصفیه نمود .

برای مشاهده مشخصات فنی و اطلاعات بیشتر در خصوص پمپ های استخری هایوارد ساخت کشور امریکا به لینک زیر مراجعه کنید. 

پمپ استخری هایوارد

ویژگی های پمپ استخری

در پمپ استخر قطعاتی اضافی وجود دارد این قطعات  همان موگیر یا استرینر می باشد . آب استخر پس از عبور از برگ گیر ها وارد کاسه کوچکی در جلوی پمپ شده که دارای یک سبد پلاستیکی می باشد. وظیفه این قسمت ، گرفتن ذرات معلق داخل آب تا اندازه ۱ الی ۲ میلیمتر می باشدکه به آن استرینر می گویند. تمام اجسامی که با چشم دیده می شوند در استرینر گرفتار می شوند . پمپ های تصفیه استخری استرینر را بصورت یکپارچه با بدنه خود به همراه دارند .

جنس بدنه پمپ تصفیه استخر مهمترین ویژگی های آنها بوده که از ترکیبات مختلف پلیمرها و پلاستیک ساخته شده . جنس پروانه در پمپ های استخری برای اینکه همان خاصیت مقاومت در برابر خوردگی را مانند بدنه پمپ های استخری داشته باشند از پلیمر ها یا پلاستیک بعنوان جایگزین برنز یا برنج استفاده می شود . جنس شفت پمپ در پمپ های استخری از استیل ۳۱۶ بوده که خاصیت ضد خورندگی را دارند می باشد .

پمپ استخری بخاطر نوع متریال مورد استفاده در آن کاملا مقاوم در مقابل کلر و ناخالصی های استخر می باشد . ویژگی های دیگر پمپ های استخری دمای کارکرد آنها بوده ( محدوده ۰ الی ۶۰ درجه سانتیگراد) . فشار کاری یک پمپ استخری حداکثر ۲٫۵ بار می باشد . این فشار کاری ، حداکثر هد برابر با ۲۵ متر برای این پمپ ها ایجاد نموده است..

اتصالات پمپ تصفیه آب استخر

اتصال کفشور : اکثر آلودگی های ته نشین شده در کف استخر از این محل تخلیه و توسط پمپ آب استخر مکیده می شوند  . تخلیه اصلی در پایین ترین نقطه استخر قرار گرفته و کف استخر به سمت آن نقطه شیب دار شده است .

اتصال اسکیمر یا سرریز : وظیفه اسکیمرها و سرریزها جمع آوری آب سطح استخر میباشد که این آب دارای مقدار قابل توجهی از آلودگی های شناور مانند چربی ها ، برگ و سایر آلودگی هایی که ته نشین نمی شوند می باشند .

دلایل استفاده از پمپ تصفیه استخری

پمپ تصفیه استخری دارای ویژگی هایی می باشد که می توان از آن بجای پمپ های دیگر استفاده کرد.

پمپ استخری دارای استرینر یکپارچه می باشد

این ویژگی هم به آب بندی کمتر در سیستم نیاز دارد و یکپارچگی جنس بدنه استرینر با پمپ را بهمراه دارد . استرینرهایی که در بازار فروخته می شوند دارای بدنه آلیاژی بوده و برای مصارف استخر مناسب نیستند ، همچنین پمپ های بدون استرینر، بسیاری از ویژگی های استاندارد یک پمپ استخری را ندارند .

پمپ استخری دچار خوردگی نمی شود

پمپ های استخری بدنه ترموپلاستیک یا پلیمری داشته و در برابر عوامل محلول در آب استخر شامل اسیدها و بازها ، کلر و از این دست مقاوم می باشند . تمام اجزا دیگر در پمپ تصفیه استخر که در تماس با آب هستند دارای خاصیت ضد خورندگی می باشند .

هد و میزان آب دهی متفاوت پمپ تصفیه استخر

پمپ یکی از مهمترین اجزای موتورخانه استخر، بخشی از یک سیکل تصفیه می باشد که این سیکل تصفیه برای داشتن بیشترین بازدهی ، نیازمند سرعت گردش آب استانداردی بوده که کارایی سیستم های تصفیه ، گندزدایی و گرمایش استخر مانند فیلتر شنی ، کلرزن ها و مبدل های گرمایشی را تظمین نماید .برای بالا بردن نتیجه فیلتراسیون ، با ایجاد هماهنگی ، پمپ های تصفیه استخری با دارا بودن هد و دبی مناسب میتوانند با سایر اجزا در سیستم تصفیه بسیار بالا ببرند .

نکات مهم در انتخاب و خرید پمپ استخری

اولین قسمت در انتخاب و خرید این دستگاه ها اینست که بایستی میزان ظرفیت مورد نیاز سیستم های تصفیه استخر و فیلترهای شنی محاسبه شود و پمپ استخری بر اساس ظرفیت فیلتر معادل حجم آب لازم در گردش ، مشخص و انتخاب می شود.

دبی پمپ استخر با توجه به فیلتر شنی انتخاب می شود .

هد پمپ با توجه به فاصله موتورخانه از استخر محاسبه می شود .

برای اینکه فشار آب بر روی پمپ سوار باشد، باید اختلاف کف موتورخانه استخر تا کف عمیق ترین قسمت استخر در حدود ۲ متر در نظر گرفته شود .

اختلاف ارتفاع جهت جلوگیری از تماس آب بک واش یا آب موجود در کف موتورخانه با الکتروموتور پمپ می باشد .پمپ تصفیه استخر در حدود ۱۵ سانتیمتر بالاتر از کف موتورخانه و بر روی یک سطح صلب و تراز نصب شود .

برای جلوگیری از ریزش آب فیلتر بر روی پمپ استخر هنگام نصب فاصله اطمینانی از پایه فیلتر شنی را رعایت نمایید .

از اتصالات ۹۰ درجه در فضای بین پمپ و فیلتر تا حد امکان، کمتر استفاده کنید .

برای انتخاب و سفارش خرید هر کدام از این پمپ ها با کارشناسان ونداد تجهیز تماس بگیرید.

دسته بندی

تنظیمات

فهرست

اشتراک گذاری