برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

فیلتر تصفیه استخر و جکوزی

اولین مرحله برای بهبود و اصلاح کیفیت آب در استخرها و همچنین در جکوزی ها ، عبور آب از فیلتر تصفیه استخر و جکوزی می باشد.

با فیلتراسیون یا تصفیه کردن آب که یک فرآیند فیزیکی می باشد می توان ذرات معلق و آلاینده ها و ناخالصی های موجود در آب را گرفت و حتی میتوان مقداری از باکتری های موجود در آب را هم جدا کرد . البته فرآیند فیلتراسیون یا تصفیه آب با فرآیند ضد عفونی کردن آب کاملا متفاوت است .

انواع فیلتر تصفیه آب استخر ها

به طور کلی برای انجام فرآیند تصفیه آب استخر ها از سه نوع فیلتر استفاده می شود :

فیلتر دیاتومه

فیلتر شنی

 فیلتر کارتریجی

فیلتر دیاتومه

فیلتر تصفیه دیاتومه قابلیت جذب ذرات با اندازه ی بین 10 تا 20 میکرون را دارد و در استخرهای عمومی و خصوصی مورد استفاده قرار میگیرد. فیلتر تصفیه دیاتومه در بین فیلترهای دیگر راندمان بالاتری دارد . در این فیلترها از خاک مخصوص که به آن خاک دیاتومه گفته می شود استفاده می کنند و میزان مصرف این خاک بنا به ظرفیت فیلتر متغییر می باشد . این خاک از فسیل باقی مانده گیاهان دریایی و میکروسکوپی با پوسته سیلیسی ساخته می شود که صافی عالی و ایدآل از لحاظ شیمیایی می باشد .

در فیلترهای دیاتومه ، خاک دیاتومه از طریق استرینر (موگیر) داخل پمپ تصفیه ریخته می شود و هنگامی که فشار روی گیج فیلتر از حد معمول بالاتر برود یعنی فیلتر نیاز به شستشو ( Back wash) دارد و بعد از هر شستشو بایستی فیلتر را با خاک دیاتومه شارژ نمود .

فیلتر دیاتومه

فیلتر شنی

در فیلترهای تصفیه شنی استخر به دلیل استفاده از سیلیس و یا ماسه برای تصفیه آب استخر و جکوزی وزن این دستگاه نسبت به مدل های دیگر بیشتر می باشد.

فیلترهای تصفیه شنی استخر با مخازن فلزی ، مخازن فایبرگلاس و یا مواد کامپوزیتی ساخته میشوند . فیلترهای شنی با مخزن فلزی تحمل فشار کاری بالا را دارند و در حجم های بزرگ ساخته می شوند .

یکی از معایب مخزن های فلزی ، احتمال زنگ زدگی و ورود زنگ آب به استخر می باشد که میتوان با پوشش رنگ اپوکسی مناسب داخلی و نگهداری مناسب از زنگ زدن آن جلوگیری نمود .

در فیلترهای شنی با مخزن های فایبرگلاس و یا کامپوزیتی دیگر مشکل زنگ زدگی و خوردگی در مخزن آب وجود ندارد ولی این فیلتر ها حجم و فشار کاری کمتری نسبت به نوع فلزی دارند که میتوان این مشکل را نیز با موازی بستن چند عدد از آنها برای استفاده در استخرهایی با حجم بالا جبران نمود . معمولا 60% حجم مخزن فیلتر شنی را با شن یا همان سیلیس پر می کنند.

شن های معمولی دارای سه تیپ ( دانه درشت، ریز و متوسط ) هستند.

یکی از بهترین و متنوع ترین برندها در تولید تجهیزات استخر کمپانی ایمکس است که انواع فیلترهای شنی در سایزها و ظرفیت های مختلف را تولید میکند که در این قسمت می توانید از مدل های آن بازدید کنید. انواع فیلترهای شنی ایمکس

فیلتر شنی

فیلتر شنی باز

فیلتر شنی باز قدیمی ترین فیلتر شنی می باشد . در این فیلتر سطح سیلیس در مجاورت هوای آزاد بوده و آب از این سطح عبور داده می شود  و جریان عبور آب بدون هیچگونه فشار و در اثر وزن خود آب می باشد این کار به دلیل فشار کم به آرامی انجام می شود به همین جهت به این فیلتر ها فیلتر شنی باز استخر گفته می شود .

فیلتر شنی بسته

سیلیس در این فیلتر درون مخزن بسته ای قرار دارد و آب استخر یا جکوزی تحت فشار پمپ از روی بستر سیلیس عبور داده می شود سرعت گذر آب از روی بستر شنی این فیلتر ها نسبت به فیلتر شنی باز بیشتر می باشد.

در فیلتر شنی بسته از چند سایز مختلف سیلیس استفاده می شود .در کف فیلتر شنی از سیلیس دانه درشت با سایز 5 تا 8 میلی متر و یا 3 تا 5 میلی متر استفاده ، این سایز بستگی به نوع و سایز نازل کف فیلتر دارد . ردیف بعدی سیلیس ها یک سایز کاهش پیدا می کند و به عدد 1تا 3 (دانه متوسط) میلی متر می رسد. در این ردیف سیلیس بالاتر سایز سیلیس کم تر از 1 میلی متر می باشد (دانه ریز) و قطری بین 0.8 تا 0.2 میلی متر دارد.

جنس فیلتر شنی بسته استخر اکثرا از فایبر گلاس می باشد .

معایب و مزایای فیلتر شنی بسته

استهلاک بسیار پایین بخصوص در مناطق مرطوب

تحمل فشار و دمای کم تر نسبت به فیلتر شنی استخر فلزی

سیلیس در فیلترهای تصفیه شنی استخر

سیلیس دانه های براق و سفید رنگی می باشد که با خورد کردن سنگ سیلیس تهیه می شود. مرغوب ترین سیلیس، سیلیسی می باشد که سفید و بدون رگه های قهوه ای و زرد باشد .

این روز ها از سیلیس در فیلترهای تصفیه شنی استخر به عنوان ماده تصفیه کننده استفاده می شود .

نکات محاسبه فیلتر شنی استخر

کاربری استخر و جکوزی (خصوصی، عمومی، مسابقات و...)

محاسبه فیلتر شنی بر اساس

بار آلودگی استخر (تعداد نفرات شناگر در شبانه روز)

نوع پوشش استخر (روباز یا سر پوشیده)

ساعات کاری استخر

محاسبه فیلتر شنی استخر و جکوزی شبیه به هم می باشد و تنها بایستی در زمان انتخاب فیلتر به دمای کاری هر فیلتر دقت شود ، زیرا دمای آب جکوزی حدود 40 تا 45 درجه سانتی گراد می باشد که احتمال خرابی سیستم کنترل دما امکان افزایش این دما وجود دارد .

برای بدست آوردن میزان گذر آب (دبی) فیلتر با تقسیم حجم کل آب استخر بر نرخ گردش یا دوره بازگشت می توان آن را بدست آورد .

در هنگام محاسبه قطر فیلتر شنی  فلزی به ازای هر فوت مربع سطح فیلتر شنی 5 – 5/1 گالن در دقیقه دبی در نظر می گیریم و برای فیلتر شنی بسته ( فیلتر شن ها فایبر گلاس) 20 – 15 گالن در دقیقه به ازای هر فوت مربع دبی در نظر گرفته میشود . در محاسبه فیلتر شنی ارتفاع فیلتر برابر 1 تا 2/1 قطر فیلتر می باشد.

فیلترهای کارتریجی

در این فیلترهای کارتریجی جذب ذرات 2 تا 7 میکرون از آب می باشد و در جکوزی های خانگی، استخرهای خانگی کوچک سرپوشیده و استخرهای بی پایان یا Endless Pool استفاده می شوند .

فیلتر کارتریجی دارای یک صفحه فیلتر استوانه ای شکل در داخل خود می باشد .

به دلیل سبکی و حجم کم و قدرت تصفیه بالا از فیلتر کارتریجی می توان بر روی گاری جاروی دستی استخر تا قدرت موتور 2HP استفاده  نمود . که باعث میشود از دور ریز و پرتی آب جلوگیری کرده و همزمان آب را تصفیه کند .

فیلتر کارتریجی

نکاتی درباره ی فیلترهای کارتریجی

فیلتر تصفیه آب استخر باید طوری انتخاب شود که کل حجم آب استخر را در طول مدت زمان 6 تا 8 ساعت از خود عبور دهد و تصفیه کند .

در این فیلتر تصفیه فشار کاری بنا بر مدل و ساختار و برند آن متفاوت می باشد .

نکات مهم هنگام خرید

مدت زمان توصیه شده برای هربار تصفیه کامل آب در استخرهای روباز کمتر از 6 ساعت و برای استخرهای سرپوشیده حداکثر 8 ساعت می باشد .

یکی  از نکات مهم قبل از خرید این دستگاه ها، نحوه محاسبه فیلتر تصفیه آب استخر می باشد. در این محاسبه باید ظرفیت و توانایی حجم تصفیه آب و متناسب بودن هد و دبی پمپ تصفیه و افت فشار جریان آب عبوری از فیلتر در نظر گرفت . افت فشار جریان آب بر نوع فیلتر متفاوت است . نوع و میزان شن موجود در فیلترهای شنی نیز روی افت فشار جریان آب پمپ تصفیه تاثیر مستقیم دارد . وجود شیرهای پنج یا شش حالته روی فیلترهای شنی و فیلترهای دیاتومه تصفیه آب استخر در ارتقاء بهره برداری و نحوه عملکرد این فیلترها کمک می نماید .

برای دریافت مشاوره قبل از خرید با کارشناسان ونداد تجهیز تماس بگیرید.

 • فیلتر شنی استخر هایوارد

  فیلتر شنی استخر هایوارد

  <p>از فیلترهای تصفیه استخری می توان فیلتر شنی هایوارد را نام برد که امروزه به طور گسترده ای در بازار موجود می باشند. جنس بدنه<strong> فیلتر شنی هایوارد</strong> از فایبرگلاس FRP بوده و هیچ وقت زنگ زدگی و خوردگی در آنها بوجود نمی آید. فیلترهای شنی ذرات معلق موجود در آب را کاملا جذب می کند. در این نوع فیلتر شنی از سیلیس نرم استفاده می شود و شن های فیلتر بر اساس کارکرد آن از 2 تا 4 سال باید تعویض شود. گارانتی فیلتر های شنی هایوارد 1 سال و خدمات پس از فروش آن 5 سال می باشد.</p> <h2>نکات فیلتر شنی هایوارد</h2> <p></p> <p>جنس فیلتر شنی از فایبرگلاس FRP می باشد و این نوع فایبرگلس مخصوص استخر می باشد و زنگ نمیزند .</p> <p>ویژگی فیلتر شنی تصفیه آب استخر هایوارد <span>نسبت به فیلتر های دیگر</span> عدم زنگ زدگی و خوردگی این فیلترها می باشد .</p> <p>برای تصفیه استخرهایی تا حجم 240 متر مکعب از فیلتر شنی با سطح موثر فیلتراسیون 1 تا 5/6 فوت مربع و با ظرفیت تصفیه 25 تا 130 گالن در دقیقه استفاده می شود .</p> <p>فیلترهای شنی با شیرهای چند حالته نیمه اتوماتیک ارائه می شوند .</p> <p>شیرهای فیلتر شنی تصفیه آب استخر هایوارد <span>قابلیت كنترل با 6 موقعيت و چرخش 360 درجه براي سرویس ، بک واش ، تخليه ، سیرکوله را دارند .</span></p> <p>زمان تعویض شن های فیلترهای تصفیه آب استخر هایوارد، براساس کارکرد و کیفیت آن از 2 تا 4 سال پیش بینی می شود.</p> <p>جنس بدنه فیلتر استخر هایوارد از کامپوزیت pro – Grid می باشد و نسبت به حجم استخر دارای ابعاد مختلفی می باشند .</p> <h2>گارانتی فیلتر استخر هایوارد</h2> <p>فیلتر استخر هایوارد <span>دارای یک سال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش می باشد .</span></p>
 • فیلتر دیاتومه استخر هایوارد

  فیلتر دیاتومه استخر هایوارد

 • فیلتر کارتریجی هایوارد

  فیلتر کارتریجی هایوارد

 • فیلتر شنی استخر پول استار

  فیلتر شنی استخر پول استار

  <p>اطلاعات فنی و خرید آنلاین فیلتر شنی استخر پول استار با قیمت عالی و گارانتی معتبر</p> <p>فیلتر شنی پول استار POOLSTAR در وبسایت وندادتجهیز</p>
 • فیلتر شنی استخر ایمکس

  فیلتر شنی استخر ایمکس

  <p>وندادتجهیز عرضه کننده فیلتر شنی استخر ایمکس با قیمت عالی و کیفیت بالا</p>
 • فیلتر کارتریجی استخر ایمکس

  فیلتر کارتریجی استخر ایمکس

  <p>وندادتجهیز عرضه کننده فیلتر کارتریجی استخر ایمکس در انواع مدلهای مختلف و با قیمت های عالی</p>
 • فیلتر شنی استخر هایپرپول

  فیلتر شنی استخر هایپرپول

  <p>فروش ویژه فیلتر شنی استخر هایپرپول همراه گارانتی معتبر و تخفیف های ویژه در وبسایت تخصصی وندادتجهیز</p> <p>خرید آنلاین فیلتر شنی هایپرپول با قیمت های مناسب و در انواع مدل های مختلف</p>
 • فیلتر شنی استخر سرتیکین

  فیلتر شنی استخر سرتیکین

 • فیلتر شنی هایواتر

  فیلتر شنی هایواتر

 • فیلتر کارتریجی هایواتر

  فیلتر کارتریجی هایواتر

  <p>مشخصات فنی و فروش ویژه انواع مدل های فیلتر کارتریجی هایواتر با قیمت مناسب در وبسایت تخصصی وندادتجهیز</p>
 • فیلتر شنی استخر آی ام ال

  فیلتر شنی استخر آی ام ال

  <p>مشخصات فنی و خرید اینترنتی فیلتر شنی IML همراه گارانتی معتبر</p> <p>خرید آنلاین فیلترشنی آی ام ال IML با قیمت عالی در وبسایت تخصصی وندادتجهیز</p>
 • فیلتر شنی استخر جازی

دسته بندی

تنظیمات

فهرست

اشتراک گذاری