برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

کولر آبی

برای ایجاد هوای خنک در محیط از خنک سازی تبخیری ، از طریق کولر های آبی استفاده می شود ، به شرط اینکه میزان رطوبت نسبی هوا کمتر از 40 درصد باشد روشی رایج و به صرفه می باشد .

به طور کلی در شهرهایی که آب و هوایی خشک دارند عمدتا استفاده از کولر آبی استفاده می شود .

مزایای کولر آبی

استفاده از کولر آبی باعث ایجاد رطوبت در محیط ، علاوه بر تأمین هوای خنک ، مانع از خشکی هوا و ترک خوردن وسایل چوبی و ایجاد الکتریسیته ساکن در محیط و به لطافت هوای محیط نیز کمک می نماید .

بطور کلی از کولرهای گازی برای مناطق گرم و مرطوب و از کولرهای آبی برای مناطق خشک و معتدل استفاده می شود .

دلایل اصلی استفاده از کولرهای آبی

قیمت مناسب تر

مصرف برق کم و پایین

راه اندازی آسان و نصب آسان

هزینه جزئی و تعمیرات احتمالی

انواع کولر آبی

کولرهای آبی در انواع مختلفی در بازار عرضه میشوندکه از آنها میتوان مدل های زیر را نام برد :

1-کولر آبی پرتابل (قابل حمل) 2-کولر آبی معمولی (پوشالی) 3-کولر آبی سلولزی 4- کولر آبی هوشمند 5-کولر آبی بالازن (دریچه از بغل و مخصوص تراس ها)

کولر آبی پرتابل

همانگونه که از نام آن مشخص است کولر آبی پرتابل یا متحرک ، قابلیت جابه جایی دارد . مخزن این کولر یا به صورت دستی ، یا قابلیت اتصال مستقیم به شلنگ و شیر آب پر می شود.

کولر آبی پرتابل

کولر آبی معمولی

کولر آبی معمولی با ریزش آب روی پوشال ها و عبور هوا از میان پوشال های خیس، هوای خنک ایجاد می شود .

معمول ترین نوع کولر آبی ، کولر آبی ثابت است به دلیل داشتن ابعاد بزرگ بر روی پشت بام یا تراس یا گاهی در حیاط نصب میشود و با استفاده از کانال کشی میتوان از هوای خنک آن بهره مند شد .

کولر آبی

کولر آبی سلولزی

کولر آبی سلولزی به جای پوشال از پد های سلولزی استفاده می شود که با پیوستگی حجمی بالای سلولز نسبت به پوشال تولید هوای خنک در کولرهای سلولزی به صورت بهتری انجام می شود.

استفاده از پد سلولزی بجای پوشال در کولر های آبی، بدلیل خاصیت جذب بیشتر آب نسبت به پوشال و همچنین قرارگیری لایه های منظم، موج دار و یکنواخت سلولز در کنار هم، توزیع یکنواخت آب بر روی پد سلولزی و در نتیجه وجود بیشترین سطح تماس موثر بین هوای عبوری و سطح مرطوب پد سلولزی ، باعث ایجاد خنکی بیشتر ( حدود 2 تا 3 درجه سانتیگراد بیشتر از کولرهای با پوشال ) و عدم انتقال ذرات معلق هوا و باکتری ها به داخل کانال کولر می گردد.

کولر آبی سلولزی

نکته

پوشال بعد از مدت یک ماه پیوستگی خود را از دست می دهد و خالی شدن پوشال باعث کاهش راندمان خنک کنندگی در کولرهای آبی معمولی و پوشالی می گردد.

کولر آبی با فن هوادهی پروانه ای یا آکسیال

این نوع کولرهای آبی مستقیما در محل پنجره قرار می گیرند و فقط امکان هوادهی مستقیم و بدون امکان عبور هوا از کانال وجود دارد . هر زمان که مایل به استفاده مستقیم و بدون کانال کشی از کولر آبی باشید می توان از انواع کولر های آبی با فن آکسیال (پنجره ای) که قیمت آنها تقریباً نصف قیمت کولر های آبی رایج می باشد استفاده نمائید .

نکته : جهت تامین هوای تازه این کولرهای آبی نیز باید این کولرها در فضای بیرونی ساختمان نصب شوند .

نوع پرتابل آن در محلی قرار میگیرد که پشت آن ، هوای آزاد بیرون از محیط جریان داشته باشد .

محل و نحوه هوادهی کولرهای آبی

کولرهای آبی از نظر محل و نحوه هوادهی نیز به دو دسته تقسیم می شوند.

کولرهای آبی که دهانه خروجی در یکی از اضلاع کناری قرار گرفته است .

کولرهای آبی که هوادهی از بالا که کانال هوادهی آنها در سقف کولر قرار گرفته است .

کولرهای آبی هوادهی از بالا

مناسب ترین کولر جهت نصب در بالکن یا تراس واحدهای مسکونی می باشد ، و از هر چهار جهت امکان خنک نمودن هوای ورودی کولر را دارد و دارای امکان کانال کشی راحت تری می باشد .

چگونگی انتخاب ظرفیت کولر آبی

نوع محاسبه و انتخاب کولرهای آبی سلولزی یا پوشالی هر یک از آپارتمان ها بر اساس تفاوت در متراژ بنا و قرار گرفتن آن در زیر بام ساختمان و یا قرار گرفتن در طبقات وسط متفاوت است .

نکته : در طبقاتی که سقف آنها بام ساختمان می باشد ، بدلیل تابش مستقیم نور گرم آفتاب داغ تابستان، احتیاج به انتخاب کولر آبی با ظرفیت خنک کنندگی بیشتر است و حتی از کولر اسپلیت بعنوان سیستم کمکی استفاده می شود .

ظرفیت هوادهی کولرهای آبی باید متناسب با متراژ و سطح مفید زیربنای محل مورد استفاده و شرایط آب و هوایی (از لحاظ دما و رطوبت) انتخاب گردد.

کانال کشی صحیح کولرهای آبی

در نصب کولر آبی بایستی کانال کشي براساس نقشه محاسباتي مهندسين تاسيسات و بر اساس جداول استانداردهاي كانال كشی (ازنظر ابعاد کانال، حجم هوای عبوری، انشعاب گیری و قوس کانال) انجام پذيرد، در صورت تمایل و کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید به نکات مهم انتخاب در بخش کانال و دریچه های هوای سایت دماتجهیز مراجعه فرمایید.

بمنظور افزایش بازده خنک کنندگی کولرهای آبی، اکیدا توصیه می شود از قرار گرفتن کولر آبی و کانال مربوطه در معرض تابش مستقیم نور آفتاب جلوگیری گردد، بنابراین با تعبیه سایبان بر روی کولر آبی و عایق کاری کانال کولر از انتقال گرمای تابش آفتاب به مجموعه کولر و کانال جلوگیری فرمایید. طبق مقررات ملی ساختمان در صورتیکه طول مسیر کانال کولر در معرض تابش آفتاب بیش از 2 متر باشد ، عایق کردن کانال کولر الزامی است.

محاسبه ظرفیت کولر آبی

ظرفیت کولر آبی

طبقات وسط

طبقات بالا (پشت بام)

3500

تا 70 متر

تا 50 متر

4000

تا 90 متر

تا 60 متر

5500

تا 110 متر

تا 70 متر

7000

تا 140 متر

تا 90 متر

 • کولر آبی آبسال

  کولر آبی آبسال

  <p>شرکت آبسال از قدیمی ترین تولید کننده های کولر آبی در ایران است و کولرهایی با بالاترین کیفیت و مدل های متفاوت تولید و به فروش می رساند.کولر های کم مصرف آبسال از بهترین مدل های شرکت آبسال است که متقاضی بسیار زیادی برای مصرف پایین و به صرفه بودن آن دارد.</p> <p>کولر آبی آبسال در انواع مدل های پرتابل (قابل حمل) ، رومیزی ، بالازن ، معمولی و کولرهای کم مصرف در ظرفیت های مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند.</p> <p>کولر آبی های شرکت آبسال دارای گارانتی می باشند و نصب و راه اندازی آن توسط سرویسکارهای شرکت انجام می شوند. </p>
 • کولر آبی انرژی

  کولر آبی انرژی

  <p>شرکت انرژی تولید کننده اولین کولرهای آبی هوشمند با پد سلولزی در ظرفیت های مختلف در ایران است. </p>
 • کولر آبی الکترواستیل

  کولر آبی الکترواستیل

  <p>شرکت آران گاز تولید کننده انواع کولر آبی های الکترواستیل از سال 1383 می باشد این شرکت دارای استاندارد بین المللی ISO 9001-2000  از شرکت MSC انگلستان و همچنین واحد R&amp;D با گواهینامه از سازمان صنایع و معادن می باشد. </p> <p>این شرکت تولید کننده انواع محصولات سرمایشی و گرمایشی مانند انواع بخاری ، شومینه گازسوز ، آبگرمکن گازسوز و برقی و کولرهای آبی با نام الکترواستیل است که همه این محصولات دارای پروانه استاندارد هستند. </p>
 • کولر آبی لورچ

  کولر آبی لورچ

  <p>اطلاعات فنی و خرید کولر آبی لورچ در وبسایت وندادتجهیز</p> <p>مشخصات فنی و قیمت کولر آبی لورچ در ظرفیت های مختلف</p> <p>کولرآبی لورچ مناسب برای فصل تابستان</p>
 • کولر آبی نیک گستر

  کولر آبی نیک گستر

  <p>اطلاعات و خرید اینترنتی کولر آبی نیک گستر همراه گارانتی معنبر و تضمین شده</p> <p>فروش ویژه کولرآبی نیک گستر با قیمت بسیار مناسب</p>
 • کولر آبی برفاب

  کولر آبی برفاب

  <p>اطلاعات فنی و خرید کولر آبی برفاب همراه گارانتی و با قیمت مناسب و کیفیت عالی در وندادتجهیز</p> <p>فروش ویژه کولرآبی برفاب در ظرفیت های مختلف و مناسب برای فصل تابستان</p>
 • کولر آبی مدیا

  کولر آبی مدیا

 • کولر آبی ارج

  کولر آبی ارج

 • کولر آبی سپهرالکتریک

  کولر آبی سپهرالکتریک

 • کولر آبی نیرو تهویه البرز

  کولر آبی نیرو تهویه البرز

 • لوازم کولر آبی

  لوازم کولر آبی

  <p>مشخصات فنی و خرید آنلاین لوازم کولرآبی همراه گارانتی معتبر و با قیمت عالی در وندادتجهیز</p> <p>فروش ویژه انواع لوازم کولر آبی با قیمت های فوق العاده</p>
 • کولر آبی ایران شرق

  کولر آبی ایران شرق

دسته بندی

تنظیمات

فهرست